Mowzie’s Mobs: Dehşet güçlü Yaratıklar ve Yetenekler Modu

Mowzie’s Mobs modu oyuna bulunduğu bölgeye ve hava şartlarına bağlı olarak değişiklik gösteren ve tamamen kendine has özellikler barındıran süper-güçlü dünya dışı moblar ekliyor. Hepsinin kendine ait özel güçleri ve yetenekleri var. Kendini zorlamak, oyuna bambaşka bir hava katmak isteyenler için mükemmel bir mod. Aynı zamanda destansı savaş silahları da oyuna bambaşka bir hava katıyor.

Oyuna Eklenen Moblar

Foliaath: Ormanda gizlenme özelliği olan ve et yiyen bir bitki. Canavarları, hareket eden her şeyi yiyebilme gücü vardır. Sıradan otlar gibi görünebilirler, ama yanına yaklaşırsanız ortaya çıkacaklar. Onlara vuracak kadar yanına gitmeden onları öldürmenin başka bir yolunu bulmalısınız. Öldürüldüklerinde Foliaath tohumu düşüyor. Bu düşen tohumları yetiştirmek için çimin veya toprağın üstüne sağ tıklayarak bu tohumu ekin. 2 gün boyunca 12 saatte bir etle besleyin. Dikkatli olun, büyük Foliaathlar evcil değillerdir ve sizi yiyebilir. Ormanda bulunurlar.

Ferrous Wroughtnaut: Yıllar önce yeraltında kaybolmuş ağır zırh kuşanmış bu şövalyelerin bir cinsiyeti veya bir statüsü yoktur. Bir şeyleri koruyorlar fakat neyi koruduğunu bile unutmuşlar. Tek bildikleri şey etraftaki canlıları katletmek. Öldürüldüğünde Wrought Kaskı ve yüzlerce metalden yapılmış baltasını düşürür. Baltayla sağ tıklayarak geniş bir alana saldırabilir ya da shift-sağ tık yaparak bir şok dalgası gönderebilirsiniz.


Barakoa: Savanna biyomuna ait Barakoa kabileleri küçük avcı gruplar halinde gezerler. Başlarından asla ayırmadıkları maskeleri vardır. Bazıları silah olarak kemik, bazılarıysa zehirli oklar kullanır. Barakoalar savanna biyomunu tehlikeli bir hale sokuyor ve av gördükleri zaman hızlı bir şekilde etrafını sarıyor. Barakoalar öldürüldüklerinde giyilebilen güçlendirmeler veren maske düşürür.

Barako, Güneş Tanrısı: Barako, Barakoa kabilesinin reisidir. Gücünü güneşten alır ve güneş çarpması, güneş patlaması ve büyük güneş ışınları gibi super güçleri vardır. Ayrıca savaş sırasında kendisini savunacak Barakoa Kabileleri yaratabilecek kadar ölümcüldür. Öldürüldüğü zaman savaşçılar, Sol Visage adı verilen maskeyle ödüllendirilir. Bu maske de Barakoa Kabileleri oluşturmaya yarayan bir araçtır.

Frostmaw: Frostmawlar karlı biyomlarda rastlanan tehlikeli devlerdir. Devasa cüsseleri, etikleyici hızları ve güçlü buzdan nefesleri onları imkansıza yakın düşmanlar yapabiliyor. Canavar, kullanıldığında saf kış enerjisini salıveren değerli bir buz kristalini korur.

Grottol: Bu sevimli kristal kabuklar derin yeraltı mağaralarında yaşar. Grottolslar iyi bir elmas kaynağı olarak bilinir. Grottolslar çok hızlı ve aynı zamanda da zekidir.

Lantern: Lanternler sık ormanlarda ağaçların yapraklarına yapışır ve parlar.

NagaMaceracılar arasında hep etkileyici hızlarda ve tehditkar bir kanatlı yılan olan Naga’nın efsanesi ile yaptığı asit saldırılarıyla düşmanlarını kırıp geçirir. Yine de hedeflenmiş bir ok Naga’nın canını yakmaya yeterlidir.  Naga’nın asidi ölümcüldür fakat diğer iksirlerle iyileştirilebilme özelliğine sahiptir. Öldüklerinde düşürdükleri dişler, zehirli veya iyileştirici iksirler yapmak için kullanılabilmektedir.

Mowzie’s Mobs Modu Eşyalarının Kullanımı

Axe of Thousands MetalsSağ tık yaparak baltayı savurur veya geniş bir alana hasar verebilir ya da shift-sağ tık yaptığınızda baltayı yere vurup blokları bile havaya savuran çok güçlü bir şok dalgası yaratabilirsiniz.

Receive Sun’s Blessing20 dakika süresince güneş ışığı kutsaması kazandırır. Eliniz boş iken sağ tık yaptığınızda alana gökyüzünden güneş ışığı düşer. Eliniz boş iken shift-sağ tık yaptığınızda ise çok güçlü bir güneş patlaması yollar ve hedeflere hasar verirsiniz.

Ice CrystalElinizdeyken sağ tık yaptığınızda dondurucu güç fırlatır ve hedefleri aniden dondurur. Bir süre sonra da ölüverirler.

Earth Talisman (Sadece Creative Modda İşe Yarar)Eliniz boşta iken yere sağ tıkladığınızda bir adet toprak parçasını havaya kaldırır. Eğer toprak parçasına vurursanız vurduğunuz yönde hedefe doğru savrulur. Ne kadar uzun sağ tıka basarsanız kalkan toprak parçasını o kadar büyütür (belli sınıra kadar). Aynı zamanda üstündeyken de toprak parçasına vurarak seyahat etme şansını yakalayabilirsiniz!

Luminous Jelly: Survival mod seçeneğinde yediğiniz zaman gece görüşü yetisi kazandırır.

MaskelerKısaca özetlersek;

  • Mask of Fury: Takıldığı zaman kuvvet gücü kazandırır.
  • Mask of Fear: Takıldığı zaman hız gücü kazandırır.
  • Mask of Rage: Takıldığı zaman acele gücü kazandırır.
  • Mask of Bliss: Takıldığı zaman zıplama gücü kazandırır.
  • Mask of Misery: Takıldığı zaman direnç gücü kazandırır.

Mowzie’s Mobs Mod Resimleri

Barako Güneş Tanrısı Foliaath ile savaşırken güneş ışını gücünü kullanıyor.

Burada güneş tanrısı özel güçlerinden birini kullanıyor:

Burada güneş tanrısı, güneş patlama gücünü kullanmaya çalışıyor.

Burada foliaath (Canavar bitki) kendisine yaklaşanı yutuyor:

Mowzie’s Mobs Mod tanıtım videosu

Bu mod forge kullanmadan çalışmaz!

1.12.2 Minecraft versiyon için;

1.11.2 Minecraft versiyon için;

1.10.2 Minecraft versiyonu için;

Kaynak;

mineturk.com

Yapımcılar

Bob Mowzie, pau101, iLexiconn

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*